Av.Erendiz ÖNAL

Kurucu Avukat


1959 Lüleburgaz doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1985 yılında mezun olmuştur. 28 yıllık meslek yaşamında pek çok hukuki ihtilafın çözümünde görev almıştır. Önal Hukuk Bürosu’nun kurucusudur. Evli ve 3 çocukludur. İngilizce bilir. Halen Ankara Barosu Binicilik Kulübü Başkanı ve Başkent Binicilik Kulübü şeref üyesi ve yönetim kurulu üyesidir. Av. Erendiz Önal özellikle ticaret şirketleri hukukunda engin tecrübe sahibidir. Kendisi ticaret şirketlere danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. Ayrıca, kendisinin tazminat hukukundaki başarıları bir çok kez basında yer almıştır. Borçlar hukuku alanında; haksız fiille sebep olunan zararların tazmini, adam çalıştıranın sorumluluğu, ayıplı malların teslimi, sözleşmeye aykırılıktan kaynaklanan davalar şirketler hukuku alanında; şirket kuruluşu, şirketlerin işleyişi sırasında hukuki danışmanlık hizmeti, Şirket esas sözleşmeleri, şirketlerin birleşme, bölünme ve tür değiştirme durumlarında esas sözleşme değişikleri, miras hukuku alanında; muris muvazaası nedeniyle tapu iptal davası , mirasçılıktan çıkarma, vasiyet düzenleme , vasiyet iptali; eşya hukuku alanında; izaleyi şuyu davası, el atmanın önlenmesi, ecrimisil davası takibi Av.Erendiz Önal ‘ın bu alanlardaki faaliyetlerinden sadece birkaç tanesidir.

Daha Fazlası..
İletişim Bilgileri

Av.Zehra Gürbüz ÖNAL

Avukat


1975 Londra doğumlu olan Av.Zehra Gürbüz Önal, ilkokul eğitimini 1982-1986 döneminde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad ‘da almıştır. Daha sonra Türkiye‘ye dönerek 1987-1994 döneminde Kayseri NMK Anadolu Lisesinden, 1994-1998 döneminde de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını Önal Hukuk Bürosu’nda yaptıktan sonra, 1999 yılında Ankara Barosu’na kaydolmuştur. 1999 yılından bu yana Önal Hukuk Bürosunda hukuk müşaviri olarak görev yapmaktadır.
Aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka ve patent vekilliği görevini sürdürmektedir ve fikri mülkiyet hukuku alanında yıllarca deneyim kazanmıştır. Marka, patent, tasarım ve faydalı model süreçlerinin takibi konularında Türkiye’ de ve uluslararası merciler nezdinde saygın bir yer edinmiştir.
Av. Zehra Gürbüz Önal’ın diğer bir uzmanlık alanı da sözleşmeler hukukudur. Şirket esas sözleşmeleri; şirketlerin birleşme, bölünme ve tür değiştirme durumlarında esas sözleşme değişikleri; taşeron sözleşmeleri; distribütörlük sözleşmeleri ve ortaklık sözleşmelerinin hazırlanması bu alandaki çalışmalarından bazılarıdır.
Kariyerine Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde hizmet vererek devam etmektedir.

Daha Fazlası..
İletişim Bilgileri

Av.Can LAFCI

Avukat


Av. Can Lafcı özellikle Fikri ve Sınai Haklar alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Korsan Yazılımlar, Taklit Markalar, Marka Hakkının Korunması ve Markaya Tecavüzlerin Önlenmesi, Telif Haklarının Korunması bu alandaki çalışmalarından birkaç tanesidir. Bununla birlikte Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Borçlar Hukuku alanlarında da birikim sahibidir. Şirketlerin kuruluşu ve yönetiminde ortaya çıkan uyuşmazlıklar, Fesih, Birleşme ve Ortaklıktan Çıkma ya da Çıkarılma gibi şirket idaresine ilişkin hukuki uyuşmazlıklar alanlarında tecrübe sahibidir. Ticari davalar alanında özellikle uluslar arası ticarete ilişkin ve uluslararası alım satımlardan kaynaklı davalarda da yoğun tecrübesi mevcuttur. Bununla birlikte Ticaret Hukuku’nun ilgilendiren her türlü sözleşmenin hazırlanması ve şirketlere danışmanlık hizmeti sunmak da mesleki faaliyetleri arasındadır. İngilizce ve Rusça bilmektedir. Edebiyatla da uğraşmakta olan Can Lafcı’nın pek çok dergide öyküleri yayımlanmakta olup Karanfiller Ölürken ve Cam isimli iki romanı yayımlanmıştır.

Daha Fazlası..
İletişim Bilgileri

Metin HARMANBELİ

İcra Katibi


1974 doğumludur, öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde 1993 yılında tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü 2000 yılında mezun oldu. 2014 Yılında Adalet Bölümünden mezun oldu, 1998 yılından bu yana ÖNAL HUKUK BÜROSU’nda İcra Katibi olarak görev yapmaktadır. İcra işlerinin dışında, son dönemde ülkemize gelen yabancılarla ile ilgili çalışma,ikamet izinlerinin başvuru ve takipleri ile vatandaşlık başvuruları ile de çalışmalarda bulunmaktadır.. Yabancı Dil: İngilizce
İletişim Bilgileri

Mehmet TOPÇU

İcra Katibi


Mehmet Topcu 1982 Ankara doğumludur. Tevfik İleri Lisesi mezunudur. Evli ve 1 çocuk sahibidir. 1999’dan beri büromuzun İcra Departmanında avukat katibi pozisyonunda çalışan Mehmet Topcu bu alanda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Ayrıca Ankara Barosu Avukat Katipliği kursunu başarı ile bitirmiş ve Avukat Katipliği Sertifikası almıştır. Aynı şekilde İcra Takip Kursuna katılmış yine başarılı bir şekilde bu kursu tamamlayarak İcra Takip Kursu Bitirme Belgesine hak kazanmıştır.
İletişim Bilgileri

Umut Derebek

Yazılım ve ITE Uzmanı


Umut Derebek 1992 Denizli Doğumludur. Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Sinop Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. 2012 den beri uygulama geliştirmektedir.Firmamızın bünyesinde Yazılım ve Bilişim işlerinden sorumludur. Yabancı diller; İngilizce.
İletişim Bilgileri

Ayşe Dağaloğlu

Muhasebe Departmanı


Ayşe Dağaloğlu 1993 doğumludur. Hitit Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Firmamızın bünyesinde Muhasebe ve Finans işlerinden sorumludur.
İletişim Bilgileri

Ayla BARANLI

İdari Asistan


İletişim Bilgileri

Bize Ulaşın

İletişim